יוצאים לרילוקשיין? תחשבו על השכרת מחסן

מחירים ללא תחרות! תנסו אותנו ותגלו!

מעבר לארץ זרה לצורכי עבודה מהווה הזדמנות לפרוץ את הגבולות האישיים ולהתמודד עם אתגרים ייחודיים – מקצועיים ובין אישיים. בטרם המעבר נדרש המועמד להתייחס אל הרילוקיישן כאל פרויקט עם נקודת התחלה, אמצע וסוף. מהן שלושת הסוגיות המרכזיות, שכדאי לתת עליהן את הדעת בטרם היציאה לרילוקיישן? כל המידע כאן במאמר.

אחסון תכולת דירה מול מכירה

היציאה לרילוקיישן דורשת התארגנות מקיפה וחשיבה עתידית על יום החזרה. יש הבוחרים למכור את תכולת דירתם לעיתים במהירות ואף במחירי "הפסד" ויש כאלו המבקשים לאחסן את תכולת דירתם לטווח הארוך במחסנים ייעודיים המותאמים למטרה.
השכרת מחסן דורשת היערכות כלכלית, אך ככל שתקופת ההשכרה מתארכת העלות משתלמת יותר, יחד עם זאת אם מעוניינים לחסוך בעלויות האחסנה מומלץ לשמור את הפריטים הנדירים ויקרי הערך – רגשי ומעשי ולמכור או למסור את הפריטים האחרים, שניתן יהיה לרכוש מחדש בעת השיבה לארץ. יעקב שטרן, מחסנאי ותיק מחברת "אחסנה בריבוע" ממליץ לשים דגש על מספר נושאים בטרם בחירת חברת האחסון: " כיוון שמדובר באחסנה לפרק זמן ארוך מומלץ לבחור במחסן הנמצא תחת מבנה בטון, מנוטר במערכת מצלמות וידאו במעגל סגור, מגודר ותחום.

בחנו את המקום בטרם ההתחייבות להשכרה, האם במקום פועלת מערכת אוורור השומרת על ויסות אקלים לאורך ימות השנה? האם המקום נקי ומסודר? ומה המדיניות בנוגע להדברה וניקיון? כאשר הפריטים מאוחסנים ביחידה מותאמת לנפחם וגודלם אתם מרוויחים פעמיים: ראשית- הציוד נשמר טוב יותר ומוגן מפני מזיקים, טחב ועובש ושנית- אתם חוסכים כסף ונמנעים מלשלם על "אוויר" כלומר שטח אחסון מיותר, שלא מתאים לאחסון מסיבות מבניות (גובה, היקף וכדומה) ולבסוף, וודאו שהציוד שלכם נמצא "בידיים טובות", רמת השירות היא מרכיב חשוב ואין להקל בו ראש.

ליווי וייעוץ מס

תושב ישראל המבצע רילוקיישן מעביר את מרכז חייו לארץ זרה יחד עם זאת בחינת המס בישראל היא אישית ולא גאוגרפית ותושבי ישראל מחויבים במס עם המעבר לארץ זרה לצרכי עבודה אלא אם הגישו דוח הצהרת תושבות, המסדיר את עניין ניתוק התושבות ותשלום המס לישראל בגין רווחים מחו"ל. סוגיה נוספת שיש לבחון היא מדינת המעבר- אמנות מס בין מדינות כמו ארצות הברית ובריטניה משפיעות על המרכיבים הקובעים את ניתוק התושבות. מבחן "מרכז החיים" ו"מבחן החזקות" מנסים לענות על סוגיה זו באמצעות הגדרות ברורות כמו: מקום המגורים המרכזי, מגורי בני משפחתו, מקום העבודה, מרכז פעילות ההשקעות (מניות, נכסים, אופציות, כרטיסי אשראי וחשבונות בנק) חברות בארגונים והימים בהם שהה בישראל מתוך פרק הזמן שהוקצב לרילוקיישן. מכירת נכסים בטרם מועד המעבר (למעט מיטלטלין, רכוש אישי ורכוש עסקי) סגירת חשבונות בנק בישראל ופתיחה של חשבונות חדשים במדינת היעד, רישום לאגודות או ארגונים במדינות היעד מגדילות את הסיכויים לעמוד בהגדרות הדנות "בניתוק תושבות" – שלה השלכות משמעותיות על רווחי הנכסים, שמכרתם בחו"ל וחבות המס למדינת ישראל. את הדיווח מומלץ לבצע בליווי אנשי מקצוע (רואי חשבון ועורכי דין) הבקיאים בדיני המיסוי הבינלאומי.

ליווי במעבר

רילוקיישן הוא מהלך מהותי המשפיע על כל היבט בחיים הן של יחידים והן של משפחות.

25%  מהזוגות והמשפחות היוצאים לרילוקיישן מכתירים את המעבר בהצלחה, אך הרוב חווה קשיי הסתגלות. בעת המעבר המועמד לרילוקיישן נדרש להסדיר את יציאתו מהארץ ובמקביל לדאוג למקום מגורים מראש, מסגרות חינוכיות לילדיו וחיבור לקהילה תומכת- עסקית ואישית. כיום פועלים גופים המתמחים בניהול המעבר לארץ זרה, ומתכננים את תוכנית היציאה לרילוקיישן בהתאם לאבני דרך בתהליך- היציאה מארץ המוצא, הכניסה למדינת היעד, השהות בתקופת המעבר והחזרה ארצה. לכל אחת מנקודות אלו יש סדרה של פעולות המותאמות למאפייני המעבר ולצרכים של המועמד.

מתקני אחסון - קופסאות קרטון או לוקרים

אז מה היה לנו בכתבה:

לירון סרוסי
לירון סרוסי

פתרונות אחסון ומדפים תעשיתיים במגוון הסוגים

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!