מדפים למחסן ביתי

מחירים ללא תחרות! תנסו אותנו ותגלו!

באנר היחידה למדפים


הבית המודרני הוא בית בו אף פעם אין מספיק שטחי אחסון. אם התמזל מזלכם ואתם מתגוררים בבית עם מחסן, תהיו חכמים ותתקינו נכון מערכת מדפים שמנצלת נכון את השטח כולו. עם מערכת מדפים חדישה שמתאימה לאורח החיים שלכם ולאופי השימוש במחסן תצליחו לשמור עליו מסודר ומאורגן גם כאשר הוא עמוס מאוד. אם המחסן שלכם מבולגן ואתם לא מצליחים למצוא בו את הידיים והרגליים – הגעתם למקום הנכון! אנו נסביר כאן איך בוחרים נכון מדפים למחסן ביתי מתוך מטרה להפוך אותו למסודר, נוח לארגון, בטיחותי וגדול יותר. תופתעו לגלות שעם מערכת המדפים הנכונה יהיו לכם הרבה יותר שטחי אחסון.

מדוע כל כך קשה לנו לבחור נכון מדפים למחסן?

בעוד מדפים למחסנים גדולים של מפעלים ובתי עסק נבחרים בקפידה על ידי צוות מחסנאים מנוסה, את המדפים למחסן הביתי אנחנומדפי עץ לאחסון ספרים בוחרים בעצמנו ללא יידע מקצועי וללא ניסיון. פעמים רבות אנחנו טועים ובוחרים במדפים עשויים חומר גלם לא מספיק חזק, מדפים בעלי כושר נשיאה שלא מתאים למחסן ביתי ובעיקר, במדפים שאינם מנצלים נכון את כל שטח האחסון. ההשקעה שלכם היום בבחירת המדפים הטובים ביותר תבוא לידי ביטוי בבית מסודר ובמחסן מאורגן שתמיד אפשר למצוא בו מקום לפריטים נוספים.

מה אנחנו מתכננים לאחסן המחסן?

מאפיין בעייתי נוסף של מחסנים ביתיים הוא הדרישה למענה כולל. בעוד מחסנים של בתי עסק או מפעלים מיועדים לאחסון מוצרים במידה ידועה מראש ולרוב גם אחידה, כאשר מדובר במחסנים ביתיים הדרישה מגוונת ואינה אחידה כלל. בתוך מחסן ביתי אחד סטנדרטי נרצה לאחסן כלי עבודה כבדים, ארגזים של כלי בית, ארגזים של בגדים ומוצרי טקסטיל, פריטי נוי עדינים, מכשירי חשמל שלא נמצאים בשימוש קבוע ועוד. המחסן הביתי מאחסן פריטים בכל הגדלים במשקל משתנה כך שעלינו לבחור במערכת מדפים שמסוגלת לתת מענה לצורך משתנה.

איך בוחרים מדפים למחסן ביתי בצורה הטובה ביותר?

השלב החשוב ביותר בדרך לבחירה נכונה יהיה הגדרה מדויקת של הצרכים והציפיות. נצליח לבחור נכון רק כאשר נדע מה בדיוק אנחנו צריכים ורוצים. במידת האפשר כדאי יהיה להגדיר מראש את סוג הפריטים אותם נרצה לאחסן, לשער את המשקל המקסימלי שהמדפים יתבקשו לשאת, לקבוע את מידות המדפים ולהחליט על חומר הגלם המועדף. מידות של מדפים למחסן ביתי (מחסן הרבה יותר קטן ממחסן של עסק או מפעל) נקבע בהתאם לפריטים שהמדפים אמורים לשאת ובהתאם למידות של המחסן.

כמה מדפים כדאי להתקין במחסן ביתי?

אחת הטעויות הנפוצות ביותר היא התקנת כמות גדולה של מדפים מתוך מטרה ליהנות משטח אחסון רב ככל האפשר. התקנה של מדפיםמדפי אלומיניום תעשייתיים לאחסון רבים וצפופים בתוך מחסן ביתי קטן עלולה להפוך את המחסן לצפוף, עמוס, מבולגן, לא נוח לשימוש ובעיקר, לא בטיחותי. מיקום נכון של כמות מדפים סבירה הוא המפתח למחסן מסודר ונוח. שימו לב שאנכם מפריזים במספר המדפים ושאתם מאפשרים גם אופציה לאחסון של פריטים גדולים.

הרווח בין המדפים קובע את הגודל של הפריטים שאפשר יהיה לאחסן. אם אתם מתכננים אחסון של פריטים גדולים תזדקקו למדפים גדולים עם מרווחים גדולים (ביניהם). במידה ומדובר במחסן ביתי שמיועד בעיקר לפריטים בגודל קטן עד בינוני נמליץ על מדפים בגודל סטנדרטי. שימו לב שקיימת אפשרות להתקנת מדפים עם מרווחים משתנים כך שאותה מערכת מדפים תתאים גם לאחסון של פריטים גדולים וגם לחפצים קטנים.

מתי כדאי להתקין במחסן ביתי גם מדפים גבוהים מאוד?

לכאורה ניתן להתקין מדפים במחסן ביתי לאורך הקיר כולו כך שהמדף הגבוה ביותר מותקן בסמוך לתקרה. התקנה של מדפים גבוהים מנצלת נכון את כל שטח האחסון אך היא אינה מתאימה לכולם. עליכם לזכור שכאשר מתקינים מדפים גבוהים יהיה צורך בסולם בכל פעם בה נרצה להניח פריטים על המדפים הללו או לקחת אותם. אם אתם לא מעוניינים להשתמש בסולם במחסן שלכם – אל תתקינו מדפים גבוהים.

הבחירה הפופולרית :  מידוף קל עד בינוני

מערכת המדפים המועדפת בעבור מחסנים ביתיים עשויה מתכת. מדפי מתכת שמיועדים לאחסון של פריטים במשקל קל עד בינוני מתאימים לרוב המחסנים הביתיים. המדפים הללו מסוגלים לשאת כלי עבודה, ארגזים של ספרים, מכשירי חשמל ביתיים, מוצרי טקסטיל ועוד. מערכת כזו של מדפים למחסן ביתי מסוגלת לשאת לאורך זמן משקל של 350 קילוגרם.

המשקל של הפריטים שנרצה לאחסן על המדפים הוא פרמטר חשוב. אחד הנתונים החשובים ביותר שיש לבדוק טרם בוחרים מדפים למחסן ביתי הוא המשקל של הפריטים הכבדים ביותר. שימו לו למגבלת נשיאת המשקל של מערכת המידוף וחלקו את העומס בין המדפים.

איך מודדים נכון את שטח המחסן?

מדידה מדויקת של האורך, הרוחב והעומק של המחסן שלכם הכרחית לבחירת מערכת מדפים מתאימה. חשוב לשים לב גם למיקום שלמדפים מעץ לעומת מדפי מתכת הדלת, למיקום של חלונות, בליטות בקיר ואלמנטים כמו שקעי חשמל. אל תשכחו לוודא שהשארתם מרווח שמאפשר פתיחה נוחה של הדלת ותנועה במחסן. למן הבטיחות והנוחות שלכם חשוב להשאיר מרווח מעבר בין המדפים לבין הדלת.

מדפי מתכת מול מדפי פלסטיק

אם דרוש לכם כושר נשיאה קל עד בינוני תוכלו לבחור גם במדפי מתכת וגם במדפי פלסטיק. מדפים עשויים מתכת יהיו כמובן חזקים ועמידים יותר בהשוואה לפלסטיק אך הפלסטיק ידוע כאופציה זולה, עמידה ונוחה לשימוש. המתכת והפלסטיק מתאימים שניהם לשימוש במחסנים פנימיים וחיצוניים. שני החומרים עמידים בפני לחות ותואמים את האקלים הישראלי. הבחירה הפופולרית ביותר היום בישראל בעבור מחסנים ביתיים ותעשייתיים היא מדפי מתכת מודולריים (אפשרות להתאמה אישית). הסיבה לכך היא המראה היוקרתי, העמידות, נוחות השימוש וכושר הנשיאה.

מה ההבדל בין כוננית מדפים לסלון לבין מתקן מדפים למחסן?

ברוב הבתים נמצא מתקני אחסון עם מדפים בסלון, בחדרי השינה, בחדר הרחצה, בפינת העבודה, במטבח וגם במחסן. בעוד בעבור הסלון ושאר החדרים בבית נקפיד לבחור במערכת מדפים מעוצבת ומרשימה, כאשר מדובר בבחירת מדפים למחסן נשים דגש בעיקר על עמידות, יציבות, שימוש נוח ויעילות. בהזמנת מדפים למחסן נסכים להתפשר על המראה ולא על האיכות.

הרכבה ופירוק של מדפים למחסן

רגע לפני סיום נזכיר לכם לבדוק גם את טכניקת הפירוק וההרכבה של המדפים. זה נכון שסביר להניח שלא תרצו לפרק ולהרכיב מחדש את המדפים לעתים קרובות, אך במקרה של מעבר דירה או צורך בשינוי מיקום בתוך המחסן, נרצה לדעת שהדבר מתאפשר. מדפי מתכת איכותיים אפשר יהיה לפרק ולהרכיב מחדש מספר פעמים ללא כל חשש. למען הבטיחות שלכם הקפידו לחבר את המדפים אל הקיר בכל הרכבה.

קיימים היום לא מעט סוגים של מדפים ופתרונות אחסון חדישים למחסנים ביתיים. תרהטו ותאבזרו את המחסן שלכם בצורה שתבטיח נוחות, שימוש בטיחותי, עמידות וקבלת תמורה מלאה בעד כספכם. תכנון נכון הוא הסוד למחסן מסודר. תמיד כדאי להוסיף במידת האפשר עוד מדף או עוד מגירה למחסן. עד היום שמעתי לא מעט תלונות על מחסור בשטח אחסון במחסן, תלונה הפוכה על עודף של שטח אחסון לא הגיעה אליי אפילו פעם אחת. פנו להתייעצות עם איש מקצוע ותצליחו לזהות נכון את הצרכים שלכם ולבחור בהתאם.

 

מדפי עץ לאחסון ספרים

אז מה היה לנו בכתבה:

לשיתוף מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
בלוג
dhz791_admin

קבלן שיפוצים מומלץ במרכז

אם אתם מעוניינים לבצע בביתכם עבודות שיפוץ אשר דורשות שילוב של כמה בעלי מקצוע, חשוב מאוד שראשית כל תבחרו

התקנת מדפים למחסן ביפו

  ישנם בתים בהם יש מספיק שטח לאחסן הכל מכל ואפילו לא צריך לחשוב פעמיים לפני שבוחרים את פתרון

התקשרו עכשיו!