איתור נזילות מים: מה חשוב לבדוק?

מחירים ללא תחרות! תנסו אותנו ותגלו!

זהו תהליך שמזהה את הנזילה בצנרת המים על ידי ניתוח שינויים באות האקוסטי. איתור הדליפות נעשה באמצעות גלי קול, הנשלחים דרך צינורות ומוחשים בקצה השני. טכנולוגיה זו קיימת כבר זמן מה ושופרה עם הזמן כדי להפוך אותה למדויקת יותר. ניתן להתקין מערכות לאיתור נזילות מים על בניינים חדשים או קיימים, והן מספקות דרך מדויקת לא פולשנית לניטור נזילות מים הן עבור נכסים מסחריים ומגורים. מערכת איתור נזילות מים היא מכשיר שמזהה נזילות מים ומתריע בפני המשתמש כאשר הן מתגלות. חלק מהגורמים הנפוצים ביותר לנזילות מים הם צינורות ישנים, מתקנים בלויים וממטרה סתומה. הדרך הטובה ביותר להימנע מבעיות אלו היא באמצעות התקנת מערכת אזעקה בביתך.

איתור נזילות מים

איתור נזילות מים הוא תהליך המסייע בזיהוי ואיתור נזילות מים בצנרת ובמבנים תת קרקעיים אחרים. זה נעשה בעזרת מכשיר הנקרא גלאי נזילות מים או גלאי נזילות הידראוקוסטי. גלאים אלו ידועים גם כגלאי מים אקוסטיים, גלאי מים קוליים או פשוט הידרופונים. הם משמשים לאיתור גלי הקול שנוצרים על ידי המים הבורחים וניתן להשתמש בהם כדי למצוא דליפות בצינורות, מיכלים תת קרקעיים, קווי ביוב ומבנים קבורים אחרים.

מערכת איתור נזילות מים

מערכת איתור נזילות מים היא מכשיר אלקטרוני המאתר נזילות מים. זה יכול להיות יחידה עצמאית או רכיב של מערכת גדולה יותר. מערכות איתור נזילות מים נקראות גם מערכות איתור אובדן מים. הם מזהים נוכחות של מים, ועשויים גם למדוד את קצב זרימתם. מערכות מסוימות מסוגלות לסגור אוטומטית את אספקת המים כשהן מזהות דליפה. זה מונע נזק גדול לרכוש ומפחית את הסיכון להצפות באזורים הסמוכים לדליפה. איתור נזילות מים הוא תהליך שנעשה על מנת לאתר נזילות כלשהן במערכות אינסטלציה. זה כרוך בשימוש בכלים ושיטות שונות לאיתור הדליפות.

השיטה הנפוצה ביותר לאיתור נזילות מים היא שימוש במד לחץ. מד הלחץ ימדוד את לחץ המים בנקודה מסוימת וישווה אותו ללחץ המים הידוע או הצפוי שם. אם יש הבדל כלשהו, אז זה יכול להיות אינדיקציה לדליפה אי שם במעלה הזרם מאותה נקודה. מערכת איתור נזילות מים היא מכשיר המזהה את נזילות המים בצנרת. המכשיר יכול להיות פעיל או פסיבי. מערכת אקטיבית לאיתור נזילות מים מורכבת ממשדר, המשדר אות חשמלי (בדרך כלל זרם חילופין) דרך הצינור ומקלט, המזהה שינויים בשדה המגנטי של הצינור הנגרמים מכל דליפה. מערכת פסיבית לאיתור נזילות מים משתמשת במכשירים כגון חיישני לחץ וחיישנים אקוסטיים לאיתור נזילות.

איתור נזילות מים הוא תהליך בו מוצאים נזילות מים ומתוקנים לפני שהן גורמות לכל נזק קבוע לרכוש. תהליך איתור נזילות מים יכול להתבצע באופן ידני או באמצעות ציוד מיוחד. איתור דליפות חשוב מכיוון שהוא עוזר באיתור ותיקון בעיות פוטנציאליות לפני שהן הופכות לבעיות גדולות יותר. זה גם עוזר לחסוך כסף על תיקונים על ידי מניעת נזק נוסף להתרחש.

אז מה היה לנו בכתבה:

לירון סרוסי
לירון סרוסי

פתרונות אחסון ומדפים תעשיתיים במגוון הסוגים

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!