מדפים תעשייתיים

מחירים ללא תחרות! תנסו אותנו ותגלו!

המונח מדפים תעשייתיים יכול לייצר אצלנו אינספור תמונות בראש על מרכזים לוגיסטיים עם מערכות מדפים ענקיות, מדפים ברוחב ובאורך של מספר מטרים ומערכי מדפים הנישאים לגובה רב. יחד עם זאת, מונח זה מתייחס למעשה למודל מאוד ספציפי של מידוף, הנקרא מידוף תעשייתי. המדובר על מערך שמבוסס על שני מרכיבי מפתח: מדפי ברזל ועמודי ברזל. עם שני המרכיבים האלה אתם יכולים ליצור למעשה כל מערך מדפים שתרצו, בכל גודל, בכל תצורה ועם מודולריות בלתי מוגבלת.

ארון בגדים איור

מה זה מידוף תעשייתי?

מידוף תעשייתי הוא מודל מידוף שעונה על שני עקרונות חשובים מאוד בתחום האחסון: חוזק מבני ומודולריות. מדפים תעשייתיים צריכים לאפשר לנו למעשה את היכולת לאחסן עליהם כמויות גדולות של מלאי, אבל אנחנו גם רוצים שהם יאפשרו לנו לנצל את שטח האחסון העומד לרשותנו בצורה הטובה ביותר. בכדי להשיג את המטרה הזאת, מבוסס מערך טיפוסי של מדפים תעשייתיים על עמודי ברזל מחוררים לכל אורכם, ועל מדפי ברזל דקים עם חיזוקים היקפיים וחורים לאורך ההיקף שלהם. החורים עליהם אנחנו מדברים, הם למעשה הסוד של כל מערכת מדפים תעשייתיים, שכן הם אלו שמאפשרים לנו את המודולריות הגבוהה. באמצעות מערך חורים זה, אנו יכולים לקבוע את הגובה בו יותקן כל מדף, כך שנוכל לנצל במקסימום את שטח האחסון העומד לרשותנו ובאמצעותם אנו גם יכולים להרחיב או לצמצם את מערך האחסון הכולל. פשוט נוסיף עוד עמודים, נחבר אליהם עוד מדפים ובנינו טור נוסף של מדפים, אליו נוכל להמשיך ולחבר עוד ועוד טורים של מדפים.

ראו גם: מדפים לאחסון

למה זה מתאים?

כפי שניתן לנחש, מדפים תעשייתיים מתאימים בראש ובראשונה למרחבים תעשייתיים, למחסנים ולמבנים המיועדים להחזיק מלאי כלשהו של מוצרים, חומרי גלם או פריטים. המדובר במדפים חזקים מאוד שיכולים לשאת משקל רב ומאחר ועיצוב הוא לא בדיוק השיקול המרכזי שמניע אותנו בבחירת מדפים לשימושים אלה, יכולים המדפים התעשייתיים לספק לנו את הפתרון הטוב ביותר. יחד עם זאת, מדפים תעשייתיים יכולים לשרת אותנו גם לצרכי האחסון שלנו בבית, במיוחד אם אנחנו מציבים אותם בתוך המחסן. מן הסתם, לא היינו רוצים לבנות ספריית ספרים בחלל הסלון באמצעות מידוף תעשייתי, אבל בכל שימוש של אחסון במיקום ייעודי שנועד לצרכי אחסון, יכולים מדפים אלה לספק לנו את הפתרון החזק ביותר, המודולרי ביותר וגם לא יקר במיוחד.

ראו גם: פתרון ארונות מתחת למדרגות לאחסון

היכן ניתן להזמין מדפים תעשייתיים?

ככלל, מדפים תעשייתיים אינם נמכרים על ידי חנויות רהיטים לבית ועל כן, גם אם אתם רוצים להזמין מדפים כאלה לשימוש ביתי כלשהו, לא תוכלו להשיג אותם בחנות רהיטים קלאסית בה אתם קונים את כל יתר הרהיטים לבית. מדפים תעשייתיים נמכרים כיום על ידי בתי עסק המתמחים בפתרונות אחסון ותחזוקה לתעשייה ולבתי מלאכה. בבתי עסק אלה תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמי מידוף תעשייתי כשאתם צריכים לבחור למעשה שני רכיבים: אתם צריכים להחליט כמה עמודים אתם צריכים ומה צריך להיות הגובה שלהם ואתם צריכים להחליט כמה מדפים דרושים לכם ומה צריכות להיות המידות שלהם. תוכלו לבנות לעצמכם מערך עם טור מדפים רחבים, לצדו טור מדפים צרים יותר ולצדו עוד טור מדפים רחבים יותר. המודולריות פה היא כמעט אינסופית וזה אחד מהיתרונות הבולטים והמובהקים ביותר של מדפים תעשייתיים. אם אסתטיקה לא חשובה לכם, שכן לא מדובר בפתרון אסתטי במיוחד, ואם חוזק מבני ועמידות בעומס רב דווקא כן חשובים לכם, מדפים תעשייתיים יספקו לכם את הפתרון הטוב ביותר.

מחפשים פתרון אחסון אפקטיבי וזול לבית? ייתכן מאוד שאת הפתרון שלכם תוכלו למצוא בגזרת המידוף התעשייתי, תחום שהתפתח לכאורה לצורך ייצור פתרונות אחסון לענפי התעשייה השונים, אך הפך לפתרון אפקטיבי ונפוץ גם בבתי עסק קמעונאיים ולא פחות מכך גם בבתים פרטיים. אז מה זה בדיוק מידוף תעשייתי? מה מיוחד במידוף זה ולאילו חללי אחסון הוא מתאים? מאיפה אפשר להזמין מדפים תעשייתיים ואיך קובעים את התצורה המתאימה להם? על שאלות אלו ועוד נענה לכם ממש כאן בשורות הבאות.

אז מה זה מידוף תעשייתי?

מידוף תעשייתי הוא מונח שמתאר מערכים שלמים של מדפים, המיועדים ליצור מעין ספריות גדולות לצורך אחסון של סחורה ומלאי במפעלי תעשייה. לאור ייעודם לצרכים אלה, מתבססים הפתרונות השונים של המידוף התעשייתי על שני עקרונות מפתח חשובים:

  • חוזק מבני – פתרונות מידוף תעשייתי הם בעלי חוזק מבני רב מאוד, המתקבל באמצעות שימוש במדפים ועמודי תמך עשויים מברזל, ומיועדים מן הסתם לעמוד בעומס הרב שמאפיין מרחב תעשייתי
  • מודולריות – מודולריות משקפת את היכולת ליהנות מגמישות מקסימלית בבניית מערך המידוף ובשינוי התצורה שלו על פי הצורך. בהתאם לכך, פתרונות מידוף תעשייתי מבוססים בדרך כלל על מערכי מדפים שניתן לפרק ולהרכיב בקלות רבה מאוד ולשנות את גובהם, המרווחים בין המדפים, סוגי המדפים וכן הלאה, הכל באופן חופשי.

את שני העקרונות החשובים האלה של פתרונות מידוף תעשייתי אפשר להעריך לא רק במרחבים תעשייתיים, אלא גם בחנויות ומבנים קמעונאיים וגם בחללי אחסון של בתים פרטיים.

מדפי אחסון איור

היתרונות של מידוף תעשייתי באחסון הביתי

ככלל, כל פתרון אחסון נמדד על פי שני פרמטרים מרכזיים: ניצול נפח האחסון ומידת הנגישות לפריטים המאוחסנים. מאחר ובברירת המחדל שלהם, שני הפרמטרים האלה הם למעשה מנוגדים זה לזה, פתרון אחסון אפקטיבי הוא פתרון שיודע לשלב בין שניהם ולמקסם את שניהם ככל שניתן ובהתאמה לסוגי הפריטים השונים. מידוף תעשייתי הוא פתרון שמאפשר להשיג בדיוק את זה, בין היתר לאור החוזק המבני שלו שמאפשר לנו להשתמש בכל מדף באופן חופשי ללא מגבלות של משקל וגודל, אבל בעיקר לאור המודולריות הרבה של פתרונות מידוף אלה. במקום לקנות ארון עם מדפים המקובעים בגבהים שונים שלא ניתן לשנות את מיקומם, פתרונות מידוף תעשייתי מאפשרים לנו לקבוע את הגובה והגודל של כל מדף ומדף וגם לשנות את הפרמטרים הללו באופן חופשי על פי הצורך. בצורה זו, אנו יכולים לשמר רמה גבוהה של נגישות לכל הפריטים המאוחסנים ובמקביל גם לנצל בצורה מיטבית את הנפח בו מותקן מערך המדפים.

ראו גם: אחסון מתחת למדרגות

היכן ניתן להזמין פתרונות מידוף תעשייתי?

ככלל, ישנם פתרונות כאלה בכל חנות לכלי בית, אבל אם אתם רוצים להשיג פתרונות מתקדמים ובזול, אתם רוצים לפנות לגורם מקצועי המתמחה בתחום הספציפי של פתרונות אחסון ומציע גם פתרונות של מידוף תעשייתי למפעלי תעשייה, חנויות ולקוחות פרטיים. כשאתם ניגשים אל אותו גורם מקצועי, כדאי שתגיעו אליו עם כל הפרטים על חלל האחסון העומד לרשותכם, אורך רוחב, גובה ואפילו סקיצה של תצורת החלל לרבות מיקום פתח הכניסה, חלון וכל פריט אחר. בצורה זו ניתן יהיה להתאים לכם פתרון מידוף תעשייתי שיענה על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר וגם יאפשר לכם להשיג ניצול מרבי של חלל האחסון העומד לרשותכם מבלי לפגוע ביכולת שלכם לגשת לכל אחד מהפריטים המאוחסנים בו, בקלות ובמהירות. לגבי החוזק המבני כאמור, אין לכם מה לדאוג. פתרונות מידוף תעשייתי הם הפתרונות החזקים ביותר בעולם האחסון.

בין כל סוגי המדפים הקיימים, מדפים תעשייתיים הם דוגמא ומופת לחוזק מבני, שמבוסס על שילוב בין הנדסת חומרים מוקפדת לצד הנדסה מבנית מתוחכמת. ללא כל ספק, הפרמטר החשוב ביותר בבחינת מדפים המיועדים לשימושים תעשייתיים הוא פרמטר החוזק המבני, אבל גם בתוך המרחב הזה אפשר למצוא מגוון רחב של רמות חוזק מבני, המותאמות לשימושים תעשייתיים שונים, החל מפלטפורמות מידוף עצומות ממדים שנושאות עשרות טונות של משקל לצד פלטפורמות מידוף שאפשר אפילו להגדיר אותן כקטנות ומיועדות לנשיאת משקלים כבדים יותר מאלו בהם יכול לשאת מדף עץ או פלסטיק. אז מהם בדיוק מדפים תעשייתיים ואיך נכון לבחור אותם? על כך מסבירים לכם בשורות הבאות המומחים של היחידה למדפים.

מהם מדפים תעשייתיים?

ובכן, נתחיל בזה שמדף תעשייתי יהיה תמיד עשוי ממתכת ועל כך נוסיף שמדף תעשייתי תמיד יהיה רכיב מודולרי בתוך מערכת מדפים

איור מדפים תעשיתיים

מודולרית. מדף תעשייתי הוא בעצם מדף עשוי פח עבה בעל חיזוקי מתכת בכל היקף המדף ובתחתיתו. חיזוקים אלה אמורים להגדיל את כושר נשיאת המשקל של המדף במאות אחוזים. לשם המחשה, אם יריעת פח עבה יכולה לשאת נניח 100 ק"ג, הרי שאם נוסיף לה חיזוקים הנדסיים מסביב, יעלה כושר הנשיאה שלה ל-300 ק"ג ואם נוסיף חיזוק הנדסי גם בלב המדף, נוכל להעלות את כושר הנשיאה שלה ל-500 ק"ג (המספרים לשם המחשה בלבד). מדף תעשייתי הוא מדף שכל כולו מתוכנן למשקלים כבדים, לעמידות גבוהה מאוד בעומס, אבל גם לנגישות גבוהה.

מדפים תעשייתיים נרכשים ומותקנים בדרך כלל כחלק ממערכות מידוף מודולריות המאפשרות למקסם את שטח ונפח האחסון העומד לרשותנו, כפי שניתן לראות בעיקר במחסנים לוגיסטיים, אבל גם בכל מפעל או בית מלאכה. מודולריות זו באה לידי ביטוי ביכולת שלנו לקבוע באיזה גובה יותקן כל מדף, מה יהיה הרוחב של כל טור מדפים, איזה טור יעמוד ליד איזה טור ועד כמה נוכל לנצל את החלל בו מותקנים המדפים בצורה מקסימלית. לשם כך, נעשה שימוש בסטים של עמודי מתכת חזקים מאוד, שלכל אורכם מוצבים התקני עיגון, החל מחורים וכלה בזיזי נשיאה. את העמודים אפשר להניח בכל תצורה נדרשת, בהתאם למידות המדפים המותקנים ביניהם. את המדפים עצמם אפשר לקבע בכל גובה לאורך העמודים באמצעות בחירת התקני העיגון שבהם נרצה לקבע כל מדף באופן ספציפי. ואחרי שעשינו את כל זה, מדפים תעשייתיים אמורים לשאת בעומס המשקל המופעל עליהם גם על ידי הפריטים המונחים עליהם וגם על ידי פלטפורמת המידוף כולה.

איך מזמינים מדפים תעשייתיים?

הזמנת מדפים לשימושים תעשייתיים חייבת להתבצע לאחר תכנון, רצוי בליווי גורם הנדסי מומחה. תהליך התכנון צריך לבחון את החפצים והפריטים שאותם אמורים המדפים לשאת, את המידות שלהם, את המשקלים שלהם ואת הכמויות שלהם. כמו כן, יש לקחת בחשבון את סוגיית הנגישות כלומר את הקלות בה ניתן להגיע לכל מדף ולכל חלק במדף בכדי לשלוף ממנו את הפריט הנדרש לנו. על פי תכנון זה מבוצעת הזמנה של מערכת מידוף תעשייתית שלמה, שהיכולת שלה לעמודים בעומסי המשקל המיועדים לה, היא יכולת שנבחנה והוגדרה מראש.

חברת יחידת המדפים מתמחה בייצור מדפים מכל הסוגים ולכל השימושים ובכלל זה מציעה מגוון רחב של דגמי מדפים תעשייתיים סטנדרטיים לצד אפשרות להזמנת מדפים לשימושים תעשייתיים בהתאמה אישית על פי צרכי הלקוח. לרשות יחידת המדפים צוות מקצועי ומנוסה לתכנון מערכות מידוף תעשייתיות וייצור המערכת בסטנדרטים ההנדסיים והאסתטיים הגבוהים ביותר בעולם המידוף.

מבחר מדפי מתכת

אז מה היה לנו בכתבה:

לירון סרוסי
לירון סרוסי

פתרונות אחסון ומדפים תעשיתיים במגוון הסוגים

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!