מה ההבדל בין אצטבאות למדפים?

מחירים ללא תחרות! תנסו אותנו ותגלו!

בסופו של דבר, איך שלא מסתכלים על זה, רכיב המפתח בכל פתרון אחסון הוא המדפים. עומק המדפים, האורך שלהם, המרווחים בין מדף למדף, חומר הגלם ממנו עשויים המדפים – כל אלה יקבעו בסופו של דבר, את כמות הפריטים שנוכל לאחסן בחלל מסוים ואת המידה בה נוכל ליהנות מנגישות גבוהה לכל אחד מהפריטים המאוחסנים בו. בשורות הבאות נספר לכם על מספר פרמטרים חשובים בבחירת מדפים, הקרויים גם אצטבאות, הן לבית, הן לעסק והן למפעל.

אז מה זה בדיוק אצטבאות?

ובכן, אצטבאות היא בעצם מילה נרדפת למילה מדפים, או ביחיד, אצטבה. השימוש במילה זו כמעט ולא קיים, על אף שמדובר במילה עברית שורשית ואם בכל זאת תשמעו אותה מעת לעת, יהיה זה דווקא בעולם פתרונות האחסון, שעדיין משתמש במילה לתיאור של דגמים מסוימים של מדפים. האם יש לכך משמעות לגבי התצורה או המאפיינים המדפים? התשובה היא לא, והשימוש במילה הוא שרירותי לחלוטין.
ראו גם: מדפים תעשיתיים

קופסאות

מה חשוב לדעת בבחירת אצטבאות?

ובכן, הדבר החשוב ביותר בבחירת מערכי מדפים ואחסון לבית, לעסק או למפעל, הוא היכולת להביא לאיזון מיטבי בין הצורך להשיג מקסימום ניצול של חלל האחסון ובין הצורך לשמר רמה גבוהה של נגישות לכל פריט מאוחסן. בכדי להבטיח את האיזון הזה, חשוב מאוד שכל מערך אצטבאות שתבחרו להתקין, יהיה כמה שיותר מודולרי ויאפשר לכם לקבוע את הגובה של כל מדף ואת המרווח בין מדף למדף, וזאת בניגוד למערכי אצטבאות מוכנים מראש שבהם המרווח בין המדפים הוא נתון ולרוב בלתי ניתן לשינוי. בכדי להשיג את היעילות המקסימלית הזאת באמצעות מדולריות, חשוב מאוד שמערך המדפים כולו יהיה חזק ויציב ויהיה עשוי מחומר גלם חזק דיו, שיוכל לשאת את כל המדפים שנצליח לשלב בתוכו ולהעניק תמיכה מלאה לכל הפריטים המאוחסנים בו.
בנוסף לכך, בבחירת אצטבאות חשוב לבחון גם את הסביבה בה הן צפויות להיות מותקנות. אם אתם רוצים לבצע הזמנת מדפים למרחב החוץ של המבנה, יהיה עליכם לוודא שהם עמידים בלחות גבוהה, ברטיבות ובקרינת שמש ישירה וכן שהמערך שמחזיק אותם במקומם, עמיד לחלוטין בפני רוחות חזקות. בכפוף לכל הפרמטרים הללו, שאותם מנינו לעיל, אפשר לציין במיוחד את פתרונות המידוף התעשייתי כפתרונות יעילים מאוד גם מבחינת חוזק מבני, גם מבחינת מודולריות וגם מבחינת עמידות בפני פגעי מזג האוויר.

היכן ניתן להזמין אצטבאות?

ובכן, מגוון דגמים של אצטבאות ניתנים להזמנה בכל חנות של מוצרים לבית, אם כי מדובר במדפים סטנדרטיים שלא ניתן להזמינם בהתאמה אישית. לחילופין, תוכלו לפנות לבית עסק המתמחה בתחום של פתרונות אחסון ומציע גם מגוון רחב של דגמי אצטבאות עם פתרונות הניתנות להתאמה מודולרית ומידוף תעשייתי. אפשרות נוספת שעומדת בפניכם היא האפשרות של פנייה לנגר מקצועי, אצלו תוכלו להזמין מערך שלם של פתרונות אחסון בהתאמה אישית לחלל האחסון העומד לרשותכם, ובשילוב מנגנונים חכמים שיאפשרו לכם למקסם את הניצול של חלל האחסון מחד ואת הנגישות מאידך. בכל הזמנה כזאת שאתם מתכוונים לבצע, זכרו שמעטפת הפתרון יכולה להיות חשובה מבחינת נראות ואסתטיקה, האיטום שלו יכול להיות חשוב מבחינת העמידות בתנאי חוץ, אבל הדבר החשוב ביותר הוא המדפים המותקנים בתוכו והיכולת שלכם לשנות ולהחליט את המיקום המדויק שלהם. ככל שתקפידו על בחירת אצטבאות מתאימות לחלל האחסון, כך תוכלו למזער את השטח שתצטרכו "לגנוב" משטח הבית או העסק לצרכי אחסון, וכך תוכלו למקד את כל פעילות האחסון שלכם בשטח מצומצם יותר שיותיר לכם יותר שטח לצרכים אחרים.

 

מדפי אחסון מודולריים איור

אז מה היה לנו בכתבה:

לירון סרוסי
לירון סרוסי

פתרונות אחסון ומדפים תעשיתיים במגוון הסוגים

התקשרו עכשיו!
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!